دانلود تحقیق درباره تعارض کار خانواده word

هدف از این تحقیق بررسی تعارض کار خانواده با فرمت docx مشخصات فایل تعداد صفحات27حجم208/912 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این تحقیق بررسی تعارض کار خانواده با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد دانلود تحقیق درباره تعارض کار خانواده word|42098819|downlaod|دانلود تحقیق تعارض کار خانواده,تحقیق تعارض کار خانواده doc,تحقیق کامل تعارض کار خانواده ,تحقیق درباره تعارض کار خانواده,تحقیق با موضوع تعارض کار خانواده,تحقیق تعارض کار خانواده با فرمت ورد,تحقیق در مورد تعارض کار خانواده چیست,تحقیق دانش آموزی درباره تعارض کار خانواده,تحقیق دانشجویی درباره تعارض کار خانواده
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق درباره تعارض کار خانواده word آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق بررسی تعارض کار خانواده با فرمت docx


مشخصات فایل
تعداد صفحات27حجم208/912 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی تعارض کار خانواده با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


فهرست مطالب
تعارض کار خانواده
2-2 تعارض کار- خانواده
2-4 پیشینه پژوهش
2-5چارچوب نظری تحقیق:
فهرست منابع

تقابل میان کار و خانواده یکی از موضوعات مورد توجه بسیاری از پژوهش¬ها در 25 سال گذشته بوده است(گرین هوس و پاول ، 1996). علوم مدیریت و روانشناسی نیز علاقه بسیاری به مطالعه اینکه چگونه مردان و زنان میان مسئولیت¬های شغلی و خانوادگی خود تعادل ایجاد می¬کنند، داشته¬اند (ادوارد و روثبارد ، 2000؛ کرچ میر ، 1992؛ کوسک، نویی و دمار ، 1999).

در این میان با تغییر در ماهیت و ساختار نقش¬های کاری و خانوادگی، مانند شاغل شدن زوجین، حضور بیشتر زنان در مشاغل و کم رنگ شدن برخی نقش¬های سنتی در مسئولیت¬های زندگی خانوادگی افراد (بارنت و هاید ، 2001؛ ادوارد و روث بارد، 2000؛ جنکینز، رپتی و کروتر ، 2000) مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است (به نقل از شاین و چن ، 2011).


پیشینه مسائل مربوط به کار و خانواده عمدتاً بر روی تعارض میان حدود فعالیت¬های شغلی و خانوادگی، یا همان تعارض کار-خانواده (WFC) ، تمرکز یافته است، گرچه اصطلاح کار-خانواده و کـار-زنـدگی اغلب بجای یکـدیگر استفاده می¬شـود؛ اما بین این دو تمـایز وجود دارد، چرا که عنوان کار-خانواده به مسائل مربوط به نقش¬های همسری و والدینی در خانه اشاره دارد و کار-زندگی به سایر نقش¬های غیر شغلی فرد مانند عضویت در گروه¬های اجتماعی، فعالیت¬های مذهبی و غیره مربوط است.


براساس مطالعات کان (1964)؛ بیوتل و گرین هوس (1985) تعارض کار-خانواده را اینگونه تعریف کرده اند «نوعی از تعارض بین نقشی ، که در آن فشار ناشی از نقش¬های حیطه کار و خانواده در برخی از جنبه¬ها با یکدیگر ناسازگار هستند، از این رو انجام یک نقش (شغلی یا خانوادگی) باعث دشواری در انجام دادن نقش دیگر می¬شود» ( به نقل از، شاین و چن، 2011).


تعارض کار-خانواده زمانی رخ می¬دهد که انتظارات مربوط به یک نقش با توانمندی¬های شخص برای اینکه سایر نقش¬هایش را نیز بتواند به طور کامل انجام دهد، تداخل می¬کند. گوود (1960) بیان می¬کند که تعارض بین نقش نتیجه و پیامدی چاره¬ناپذیر برای فرد در انجام نقش¬های چندگانه است (شاین و چن، 2011).


"