دانلود تحقیق درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی word

هدف از این تحقیق بررسی سرمایه فرهنگی و اجتماعی با فرمت docx مشخصات فایل تعداد صفحات26حجم66/158 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این تحقیق بررسی سرمایه فرهنگی و اجتماعی با فرمت docx در قالب 26 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرادانلود تحقیق درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی word|42098548|downlaod|دانلود تحقیق سرمایه فرهنگی و اجتماعی,تحقیق سرمایه فرهنگی و اجتماعی doc,تحقیق کامل سرمایه فرهنگی و اجتماعی ,تحقیق درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی,تحقیق با موضوع سرمایه فرهنگی و اجتماعی,تحقیق سرمایه فرهنگی و اجتماعی با فرمت ورد,تحقیق در مورد سرمایه فرهنگی و اجتماعی چیست,تحقیق دانش آموزی درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی,تحقیق دانشجویی درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق درباره سرمایه فرهنگی و اجتماعی word آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق بررسی سرمایه فرهنگی و اجتماعی با فرمت docx


مشخصات فایل
تعداد صفحات26حجم66/158 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی سرمایه فرهنگی و اجتماعی با فرمت docx در قالب 26 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


فهرست مطالب
سرمایه فرهنگی و اجتماعی
2-1-3- سرمایه فرهنگی26
2-1-4- سرمایه اجتماعی32
2-2- تحقیقات پیشین37
2-2-1- تحقيقات پيشين مربوط به خودكارآمدی و سرمایه‌ها37
2-2-2- تحقيقات پيشين مربوط به رضایت از زندگی و سرمایه‌ها39


مفهوم سرمایه فرهنگی را برای اولین بار پیر بوردیو ، برای تحلیل این‌که چگونه فرهنگ و تحصیلات تعامل دارند و در بازتولید اجتماعی سهیم هستند، به‌کار برده است (بوردیو، 1984).

بوردیو در اوایل دهه¬ی 1960 مفهوم سرمایه فرهنگی را به کار برد تا نشان دهد که برای تبیین نابرابری¬های آموزشی تنها استفاده از سرمایه اقتصادی کافی نیست بلکه بیشتر از عوامل اقتصادی، عادت¬واره¬های فرهنگی و خصلت¬های به ارث برده شده از خانواده هستند که نقش بسیار مهمی در موفقیت¬های مدرسه دارند (بوردیو و پسرون، 1979).

بوردیو برداشتی از طبقه را ارائه می‌دهد که فراتر از مفهوم طبقه از دیدگاه مارکس است. وی بر خلاف مارکس، که طبقه را نظامی از حقوق مادی می‌داند، برداشت پیچیده‌ای از طبقه مطرح می‌کند که انواع سرمایه، یعنی سرمایه اجتماعی، سرمایه فرهنگی و سرمایه اقتصادی را در بر می‌گیرد. از نظر بوردیو سرمایه فرهنگی قابل تفکیک به سه مقوله‌ی، سرمایه فرهنگی لحاظ شده، سرمایه فرهنگی عینی و سرمایه فرهنگی نهادینه شده است (نوغانی، 1386).


ویژگی بارز نظریه سرمایه فرهنگی بوردیو، تحلیل ساز و کار موفقیت‌های تحصیلی با عنایت به میزان برخورداری گروه‌ها و طبقات اجتماعی از این سرمایه می‌باشد. دانش‌آموزانی که سرمایه فرهنگی بیش‌تری دارند¬ – دانش‌آموزان خانواده‌هایی که مهارت و برتری‌های فرهنگی مسلط را در اختیار دارند بهتر می‌توانند قواعد بازی را رمزگشایی کنند و مهارت‌ها و برتری‌های فرهنگی را که در مدارس پاداش می‌گیرند در خود پرورش دهند، بنابراین بهتر می‌توانند به سطوح بالای تحصیلی برسند (اشافنبرگ و مس ،1997).


از نظر بوردیو (1977) سرمایه‌ی فرهنگی، گرایش‌ها و عادات دیرپا است که در طی فرایند جامعه‌پذیری حاصل می‌شوند و نیز اهداف فرهنگی ارزشمند مانند صلاحیت‌های تحصیلی و فرهیختگی را شامل می‌شود (آنهیر و همکاران 1993). بوردیو سرمایه‌ی فرهنگی را دارای سه مؤلفه می‌داند؛ این مؤلفه‌ها عبارتند از الف( سرمایه فرهنگی محاط شده: نشان‌دهنده‌ی چیزهایی است که افراد می‌دانند و می‌توانند انجام دهند.


توانایی‌های بالقوه که به تدریج بخشی از وجود افراد شده‌اند. ب( سرمایه فرهنگی عینی: مثل کالاهای فرهنگی و اشیای مادی از قبیل کتاب، نقاشی و آثار هنری. پ( سرمایه‌ی فرهنگی نهادینه‌ شده: مانند صلاحیت‌های تحصیلی که در قالب مدارک و مدارج تحصیلی نمود عینی پیدا می‌کنند و به آن‌ها از نظر قانونی و عرفی ارزش اجتماعی و تعریف شده می‌دهد (نوغانی، 1386).


"