پاورپوينت نمودار تعادلي آهن وكربن

دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات36حجم836/3 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پا ورپوينت نمودار تعادلي آهن وكربن در قالب 36 سلايد جهت رشته شيمي با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش فولادها گروهي از آلياژهاي آهن- كربن وعناصر پاورپوينت نمودار تعادلي آهن وكربن|42087163|downlaod| پاورپوينت در مورد نمودار تعادلي آهن وكربن,نمودار تعادلي آهن وكربن چیست ؟,دانلود پاورپوينت در موررد نمودار تعادلي آهن وكربن ,
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوينت نمودار تعادلي آهن وكربن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات36حجم836/3 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوينت نمودار تعادلي آهن وكربن در قالب 36 سلايد جهت رشته شيمي با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش


فولادها گروهي از آلياژهاي آهن- كربن وعناصر ديگرند كه بيشترين كاربرد را در صنعت دارند. يكي از مهمترين دلايلي كه فولادها كاربرد زيادي در صنعت دارند اين است كه مي توان به وسيله روشهاي مختلف عملياتهاي حرارتي طيف وسيعي از خواص گوناگون را در فولادها به وجود آورد.
به عنوان مثال اگر فولادي با 8/0 درصد كربن را به مدت 24 ساعت در 1000 درجه سانتي گراد حرارت دهيم و سپس به آهستگي در طول 24ساعت آن را به دماي 25 درجه سانتيگراد برسانيم وسرد كنيم آنگاه فولاد يادشده داراي استحكام تسليم 448 مگا پاسكال خواهد بود. حال اگر همان فولاد را يك ساعت در دماي 1000 درجه سانتيگراد حرارت دهيم و سپس خيلي سريع آن را به وسيله آب تا دماي 25 درجه سانتي گراد سرد کنيم آنگاه استحكام تسليم فولاد ياد شده تا 2070 مگا پاسكال افزايش يافته و انعطاف پذيري تا 1درصد كاهش مي يابد.
پس مي توان به اين نتيجه رسيد كه كاربرد وسيع فولادها ناشي از خواص كاملأ متنوع آنهاست كه به كمك تغيير درصد كربن ودرصد عناصر آلياژي ويا تغيير نوع عمليات حرارتي امكان پذير است.


فهرست مطالب :
نمودارتعادلي آهن- كربن(Fe-C)
آلوتروپ هاي آهن
آهن آلفا
آهن گاما
آهن دلتا
مكانيزم آلياژشدن
تاثير كربن براجزاي آهن
فازهاي حاصل ازاضافه كردن كربن
دسته بندي فولادها براساس درصد كربن
دماهاي بحران
ريز ساختارهاي مختلف فولاد


"