سوخت پاک، سوخت هیدروژنی

ردیف فهرست 1 مقدمه 2 آلودگی هوا چیست؟ 3 آلودگى هوا چه علائمى در فرد ایجاد مىکند؟ 4 تاثیر آلودگى هوا بر سلامتی 5 خودروهایی از جنس آب 6 هیدوژن، پاسخی برای آینده 7سوخت پاک، سوخت هیدروژنی|40291037|downlaod|سوخت پاک سوخت هیدروژنی,سوخت پاک ,سوخت هیدروژنی,مقاله درباره سوخت پاک,مقاله درباره سوخت هیدروژنی,تحقیق درباره سوخت پاک ,تحقیق درباره سوخت هیدروژنی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد سوخت پاک، سوخت هیدروژنی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

ردیف

فهرست

1

مقدمه

2

آلودگی هوا چیست؟

3

آلودگى هوا چه علائمى در فرد ایجاد مى‌کند؟

4

تاثیر آلودگى هوا بر سلامتی

5

خودروهایی از جنس آب

6

هیدوژن، پاسخی برای آینده

7

پیل سوختی، روش خودروسازان آمریكایی

8

موتورهای درون‌سوز هیدروژنی بی‌.ام.‌و راهی دیگر

9

سوخت خطرناك

10

آینده منتظر هیدروژن

11

آیا هیدروژن سوخت ایده‌آل ماشین‌هاست؟

12

استفاده از سوخت هیدروژن در وسایل نقلیه و تولید برق افزایش می یابد

13

چالش و پیشرفت

14

در جاده

15

16

مقدمه

در حال حاضر شش میلیارد و 400 میلیون انسان بر روی كره زمین زندگی می‌كنند و این آمار تا سال 2020 به هفت میلیارد و 500 میلیون نفر خواهد رسید. در همین حال پیش‌بینی می‌شود، در مدت زمان فوق شمار افرادی كه صاحب خودرو می‌شوند 12 تا 15 درصد رشد داشته باشد و این بدان معنی است كه تعداد خودروها كه در حال حاضر در حدود 775 میلیون دستگاه برآورد شده است، تا سال 2020 به بیش از یك میلیارد و 100 میلیون دستگاه خواهد رسید. بنابراین كاهش مصرف سوخت و آلاینده‌های محیط زیست اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌كند كه در این میان شركت خودروسازی جنرال موتورز آمریكا با معرفی تكنولوژی پیل سوختی هیدروژنی توانسته است امید به جابجایی بدون آلودگی رادر آینده افزایش دهد.

لذا توسعه خودروهای پیل سوختی به سرعت در جهان در حال رشد است، به طوری كه در حال حاضر شركت‌های خودروسازی جنرال موتورز و اوپل بیش از یك میلیارد دلار صرف تحقیقات در این تكنولوژی كرده‌اند.

"هیدروژن 3 اوپل" ثابت كرده است كه رانندگی با خودروهای متفاوت، مسیر خود را از آزمایشگاه به جاده هموار كرده است و نمونه اولیه آن در حال حاضر با همكاری شركت سازنده مبلمان ایكیا (IKEA) در حال گذراندن آزمایشهای متفاوت است و سكوئل (Seqel) جنرال موتورز به تولید خودروهای با پیل سوختی نزدیك‌تر شده است.

"هیدروژن 3 اوپل"؛ دونده دو ماراتن، قهرمان مسابقات رالی "هیدروژن 3 اوپل" جانشین نمونه اولیه هیدروژنی است كه در بهار سال 2000 معرفی شد و از روی طرح خودرو زافیرا اوپل ساخته شده بود.

نیروی برق این خودرو توسط 200 قطعه پیل سوختی كه به صورت سری به یكدیگر متصل شده‌اند، تولید می‌شود. این پیل‌ها نیروی موتور برقی 82 اسب بخار بر 60 كیلووات هیدروژن 3 را تامین می‌كند. این نیروگاه كه حداكثر 215NM گشتاور توسعه می‌دهد، حداكثر سرعتی برابر با 160 كیلومتر بر ساعت تولید می‌كند و در كمتر از 16 ثانیه از صفر تا 100 كیلومتر در ساعت شتاب می‌گیرد كه در حالتی كاملا بی‌صداست.