راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان

در 25 صفحه ورد قابل ویرایش فهرست فصل 1- معرفی محصول شرح محصول نحوه كاركرد یك تبخیر كننده شكل 1- تبخیر كننده حرارت مستقیم- بخشهای اصلی سیستم فصل 2- نصب تجهیزات رؤوس باز كردن بسته بندی و مونتاژ اولیه - باز كردن بسته بندی - مونتاژ اولیه جدول شماره 1- فاراهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان|40090222|downlaod|تحقیق راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان ,پژوهش راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان ,مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان ,دانلود تحقیق راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان,راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان ,راهنمای نصب
مشخصات فایل مورد نظر در مورد راهنمای نصب و استفاده از تبخیر كننده شركت كالای گاز بوتان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

در 25 صفحه ورد قابل ویرایش


فهرست

فصل 1- معرفی محصول

شرح محصول

نحوه كاركرد یك تبخیر كننده
شكل 1- تبخیر كننده حرارت مستقیم- بخشهای اصلی سیستم


فصل 2- نصب تجهیزات

رؤوس

باز كردن بسته بندی و مونتاژ اولیه

- باز كردن بسته بندی

- مونتاژ اولیه

جدول شماره 1- فاصله از تبخیر كننده

شكل شماره 2- ابعاد تبخیر كننده

شكل شماره 3- نصب تبخیر كننده های 40 و 80 گالنی

- خط توزیع بخار
جدول شماره 2- ابعاد پیشنهادی خطوط توزیع بخار

- ورودی مایع

- خط بایپاس بخار (اختیاری)

- خط تغذیه مشعل (اختیاری)

- پمپ مایع (اختیاری)

- نصب تجهیزات Economy (اختیاری)

شكل شماره 4- قسمتهای Economy

تفكیك كننده رسوبات (اختیاری)

شكل شماره 5- عملكرد Economy
تست نشتی


فصل 3- عملیات

شروع به كار تبخیر كننده

شكل شماره 6- حالتهای صفحه ترموستات

شكل شماره 7- صفحه ترموستات- وضعیت در حال كار

عملیات جرقه زنی اتوماتیك مجدد

عملكرد Economy


فصل 4- تعمیرات و نگهداری

نگهداری و سرویس دهی

جدول شماره 3- اقلامی كه می بایست به صورت ماهانه سرویس گردند.

جدول شماره 4- اقلامی كه می بایست بطور سالیانه سرویس گردند

تنظیم رگلاتور و ترموستات

شمل شماره 8- تنظیم رگلاتور و ترموستات


فصل 5- عیب یابی و رفع اشكال

پیلوت- درختهای رفع اشكال شماره 1 و 2
مشعل اصلی جرقه نمی خورد- درخت رفع اشكال شماره 3
اگر فشار بخار افت پیدا كند- درخت رفع اشكال شماره 4

- درخت رفع اشكال شماره 1: شمعك روشن نمی شود

- درخت رفع اشكال شماره 2: شمعك روشن می‌شود اما روشن باقی نمی ماند

- درخت رفع اشكال شماره 3: مشعل اصلی روشن نمی گردد

- درخت رفع اشكال شماره 4: فشار خط بخار افت پیدا می‌كند

فصل 1- معرفی محصول
شرح محصول

شركت Algas- SDI یك شركت ثبت شده در زمینه تولید تبخیر كننده مطابق با استانداردهای Asme ul CE8FM می باشد. شركت مزبور دارای گواهینامة ISO 9001 در زمینه تولید این محصول می‌باشد. در یك تبخیر كننده با حرارت مستقیم، همانطور كه از اسمش پیداست، نوعی از تبخیر كننده است كه حرارت مستقیم با صفحه مبدل حرارتی در تماس می باشد. در این دستگاه LPG كه به صورت مایع می باشد پس از طی فرآیند مربوطه به صورت تبخیر شده درمی‌آید. اجزای اصلی یك تبخیر كننده با حرارت مستقیم مشتمل بر هفت بخش است:

·شیر ورودی مایع و مجموعه شناور

·مخزن مایع یا مبدل حرارتی

·رگلاتور منبع حرارتی

·ترموستات

·مشعل

·شیر كنترل ظرفیت

·سوپاپ اطمینان

نحوه كاركرد یك تبخیر كننده

زمانی كه شیر قطع جریان به روی منبع مایع باز می‌باشد، توسط فشاری كه در مخزن گاز می باشد، مایع به داخل مبدل حرارتی رانده می‌شود. به محض اینكه سطح مایع بالا می آید، مقداری از این مایع شروع به جوشیدن می‌كند تا اینكه فشار حاصله با فشار ورودی از مخزن برابری می‌كند. موقعی كه مایع گرم می‌شود به سمت بالا حركت می‌كند و این حركت به سمت بالا سبب می‌شود كه شناور نیز به سمت بالا حركت كند، با این حركت جریان مایع به درون مبدل حرارتی قطع خواهد شد.

زمانی كه مشعل یا مشعل ها روشن هستند، گرمای حاصله از مشعل ها سبب جوشش مایع درون مبدل حرارتی می‌شود. زمانی كه هیچ نیازی به بخار نیست فشار این مرتبه بر عكس عمل می‌كند و فشار به سمت مخزن بیشتر می گردد. هر زمانی كه فشار درون مبدل حرارتی به این سمت می رود كه بالاتر از فشار مخزن باشد، اختلاف فشار حاصله باعث می‌شود كه گاز مایع به سمت شیر ورودی مخزن روانه گردد. به خاطر وقوع چنین پدیده ای (عمل جوشیدن) و یا برگشت گاز مایع به درون مخزن) سطح مایع درون مبدل حرارتی پایین می آید. در نتیجه سنسور حرارتی بخار گرمتر را حس می‌كند و مشعل های اصلی خاموش می گردد. به محض اینكه میزان نیاز افزایش می یابد، فشار درون مبدل حرارتی كاسته می‌شود. در نتیجه، مایع به سمت مبدل روانه می گردد، در این زمان سنسور مایع سرد را حس می‌كند و در نتیجه باعث روشن شدن مشعل ها می‌گردد.

طی عملیات مستتر، مشعل ها به طور متناوب روشن و خاموش می گردند تا سطح بخار موردنیاز را همیشه به یك میزان حفظ كنند. به موازات اینكه حجم بخار از سطح موردنیاز بالاتر می گردد، مبدل حجم بسیار كوچكی از مایع را درون خود جای می دهد. به خاطر داشته باشید تنها زمانی كه مبدل حجم بالایی از مایع را درون خود جای می‌دهد زمانی است كه میزان موردنیاز برابر یا بالاتر از ظرفیت تبخیر كننده ها می باشد.

هر زمان كه میزان موردنیاز از ظرفیت تبخیر كننده فراتر می رود، شیر كنترل ظرفیت وارد كار می‌شود كه باعث محدود شدن نرخ خروجی از مبدل تا سقف ظرفیت ماكزیمم تبخیر كننده، می گردد.

شیر كنترل ظرفیت، شیری است كه با فنر ساخته شده است و بالای خروجی مبدل نصب گردیده است. LPG مایع به قسمت فوقانی شیر می رسد و بخار درون مبدل به قسمت تحتانی شیر می رسد. در طی زمان كاركرد نرمال، شیر با فشار فنر باز می‌ماند.

زمانی كه اختلاف فشار مایع/ بخار از نیروی فنر فراتر رود، فشار مایع باعث بسته شدن شیر كنترل ظرفیت می گردد. این عمل باعث تشدید افت فشار خواهد شد. در عوض، عمل شیر مذكور، هرچه بیشتر سبب كاهش حجم خروجی بخار از دستگاه می گردد. با عمل خفه كردن گاز، فشار گاز خروجی كاسته می گردد. این عمل اجازه می دهد كه فشار درون مبدل حرارتی به مقدار سابق برگردد و حجم مناسبی از گاز در اختیار مشعل ها قرار دهد. در صورت كار در چنین شرایطی است كه تبخیر كننده دائماً در حین پروسه و كار باشد.

فصل 2- نصب تجهیزات
رؤوس
- دستگاه را طوری نصب نمائید كه با قواعد حاكم و جاری تطبیق داشته باشد.

- اتصالات مربوط به لوله كشی‌ها را با تركیبی از آب بندهایی كه مورد تأئید جهت مصرف LPG تكمیل كنید.

- خطوط لوله های زمینی فوق می بایست به طور مناسبی در مقابل فرسایش حفاظت گردد.

- خطوط لوله خروجی تبخیر كننده تا رگلاتور مرحله اول می بایست كه به سمت تبخیر كننده سرازیر گردد تا اجازه دهد عمل متراكم شدن در خطوط بخار صورت پذیرد و مایع بتواند مجدداً به سمت تبخیر كننده باز گردد.

- هرگونه شی خارجی را از مسیر لوله ها قبل از نصب اتصالات پاك كنید.

- تمامی اتصالات و ملحقات همانطور كه مشخص شده است را برای پیدا كردن نشتی ها تست كنید. درست قبل از زمانی كه سیستم لوله كشی تحت سرویس قرار گیرد.

باز كردن بسته بندی و مونتاژ اولیه
باز كردن بسته بندی

به محض دریافت تبخیر كننده از سلامت بسته بندی اطمینان حاصل نمائید. سپس به دقت بسته را باز نموده و دستگاه را از هر جهت، بررسی نمائید تا صدمه ای ندیده باشد.

مونتاژ اولیه

مطابق جدول شمارة (1) در بدو امر درپوش یا درپوشهای هواكش را بر قسمت فوقانی دستگاه نصب كنید. مراقب باشید كه محل نصب تبخیر كننده حداقل 15 فوت (5 متر) نسبت به شیرآلات مخزن ذخیره سازی فاصله داشته باشد.

همانطور كه در شكل شمارة (2) مشاهده می نمائید، تبخیر كننده را در یك سطح محكم و غیر قابل اشتعال مستحكم نمائید. دقت نمائید كه محل نصب تبخیر كننده باید درست در محلی باشد كه در مسیر تردد وسایل نقلیه نباشد.
تفكیك كننده رسوبات (اختیاری)

FILTAIRE یك نوع وسیله فیلتر كردن می باشد كه جهت به تله انداختن هیدروكربن موجود در بخار گاز LPG مصرف می گردد. همچنین این وسیله جهت به تله انداختن سایر مواد اضافی موجود در مخزن ذخیره و یا سایر تجهیزات، مورد مصرف واقع می‌گردد.

ناخالصیهای مذكور درون دستگاه فوق جمع شده و به طور دوره ای دفع می گردند. هیدروكربنهای باقی مانده كه نقطه جوش بالاتر از LPG خالص دارند به وسیله فیلتر به تله انداخته می‌شوند.

یك مجموعه FILTAIRE شامل اقلام ذیل می باشد:

- اتصالات ورودی و خروجی

- شیر تخلیه (5)

- فشارسنج (4)

- دریچه (منفذ) (6)

- مجموعه كاملی از شیرهای بایپاس برای پاكسازی (3 و 2 و 1).

شیرهای بایپاس این قابلیت را به سیستم می دهد كه سیستم به كار خود حتی زمانی كه FILTAIRE جدا شده باشد، ادامه دهد. آیتمهای 6 و 5 و 4 در مجموعه كامل FILTAIRE وجود دارد.عملیات Economy

در طول عملیات نرمال و زمانی كه فشار مخزن بالای 30 پوند می‎باشد. رگلاتور بخار اولیه، بخار را برای بارگیری آماده می‌كند. در طول این زمان رگلاتور economy در سمت تخلیه تبخیر كننده بسته باقی می ماند و زمانی كه فشار مخزن به پائین 30 پوند برسد این رگلاتور باز خواهد شد. دمای پائین محیط در فصول پائیز و زمستان یا میزان مصرف زیاد از مخزن، سبب این افت فشار می گردد، كه یك این چنین تبخیر سازی نمی تواند فشار مخزن را در یك سطح حفظ كند. زمانی كه فشار مخزن تا زیر 30 پوند افت می‌كند، رگلاتور economy باز می گردد و اجازه می‎دهد جریان از داخل تبخیر كننده عبور كند و نتیجتاً فشار تخلیه بالاتری كه از تبخیر كننده خارج می گردد بر فشار تنظیم پائین رگلاتور تخلیه اولیه فائق می گردد. این مسأله باعث عبور جریان از داخل تبخیر كننده می‌گردد و بنابراین از افت فشار مخزن جلوگیری می‌كند.
تنظیم رگلاتور و ترموستات

شیر منبع را به روی رگلاتور منبع ترموستات و سایر خطوط تخلیه ببندید.

2. با استفاده از یك فیتینگ و شلنگ، یك مانومتر به خروجی شیر فشار در قسمت تحتانی ترموستات بین تیوپ منبع مشعل اصلی و تیوپ منبع پیلوت نصب كنید. بعدها می بایست كه این درپوش را بردارید.

3. یك مانومتر (یا یك وسیله فشارسنج مشابه) به انتهای پایه آب چكان نصب كنید. بعداً می بایست درپوش را برداشته و پایه آب چكان را در ابتدای امر خشك نمائید.

شیر منبع را به سمت رگلاتور ترموستات باز نمائید.
دستگیره كنترل دمای ترموستات را روی آخرین شیار قبل از علامت HIGH قرار دهید.

6. بوسیلة چرخاندن دستگیره "ON/ PILOT/OFF" بر بالای ترموستات بر روی علامت PILOT ، PILOT را فعال كنید. دستگیره "START" را تا زمان جرقه زدن پیلوت فشار دهید (این كار را از 30 تا 60 ثانیه ادامه دهید). بعد از روشن شدن پیلوت، دستگیره "ON/PILOT/OFF" به حالت "ON" چرخانید. (شكل شماره 6 را ببینید.) هم اكنون مشعل(های) اصلی می بایست وارد كار بشوند.

7. همزمان با علمكرد مشعل اصلی، عملكرد رگلاتور ترموستات را تحت نظر داشته باشید و فشار گاز مشعل را با استفاده از یك مانومتر كنترل كنید. فشار ایده آل، 14 (ستون آب) برای رگلاتور ترموستات اگر مشعل خاموش باشد و 9 (ستون آب) برای رگلاتور ترموستات اگر مشعل روشن باشد، می‎باشد.