تحقیق بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی

تحقیق با موضوع بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی، در قالب ورد ، در 103 صفحه، قابل ویرایش، چکیده: با گسترش فزایندة مصرف برق و تحقیق بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی|39030324|downlaod|تحقیق بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی,پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان (RCM
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تحقیق با موضوع بررسی نگهداری و تعمیرات مبتنی برقابلیت اطمینان RCM در نیروگاه حرارتی،
در قالب ورد ، در 103 صفحه، قابل ویرایش،

چکیده:
با گسترش فزایندة مصرف برق و توسعة صنعتی نیاز به افزایش تولید انرژی و گسترش واحدهای تولیدی بیش از پیش احساس می شود. در ایران قسمت اعظم تولید بر عهده واحدهای حرارتی می باشد. ازآنجایی که نیروگاه ها از اهمیت و حساسیت ویژه ای بر خوردارند و دارای هزینه های سرسام آوری هستند باید در بحث نگهداری و تعمیرات انها دقت بسیاری صورت گیرد، انتخاب بهترین طرح با بررسی شاخص های قابلیت اطمینان امری ضروری است.
قابلیت اطمینان نیروگاه به قابلیت اطمینان دستگا هها و نوع چیدمان انها بستگی دارد .فاکتورهای اساسی در تعیین نوع دستگاه ها شامل: قابلیت اطمینان، سرویس دهی مداوم، قابلیت انعطاف در بهره برداری، سادگی، تعمیر دستگاه ها، توسعه درآینده، استاندارد بودن، هزینه و غیره می باشند.
نیروگاه با تولید انرژی الکتریکی یکی از نهاد ههای اساسی در فعالیتهای تولیدی محسوب میشود و اختلال در عرضه آن میتواند هزینه های اقتصادی فراوانی بدنبال داشته باشد، با توجه به وابستگی روزافزون زندگی به انرژی الکتریکی، ارائه سرویس با کیفیت و عدم قطع برق مصرف کنندگان، اهمیت زیادی دارد. برای نیل به این هدف هر یك از قسمتهای اصلی سیستم قدرت باید دارای قابلیت اطمینان مناسبی باشد.
نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) فرآیندی است که نیازهای نگهداری و تعمیرات تجهیزات و ماشین آلات را در شرایط کاری تعیین میکند تا هر یك از این تجهیزات به بهترین نحو وظایف اصلی خود را انجام دهند. بدون وجود RCM قابلیت اطمینان نت و بهره برداری کاهش پیدا میکند. این فرآیند با شناسایی دستگاهها و تجهیزات بحرانی, تجزیه و تحلیل عوامل موثر در قابلیت اطمینان، تجزیه و تحلیل حالات خرابی و آثار آن )FMEA4) و تجزیه و تحلیل اثرات خرابی یك ماشین بر کل سیستم, انجام میگیرد.
می توان هدف اصلی از انجام RCM به دست آوردن برنامه تعمیراتی جامعی دانست که منجر به تداوم کارکرد دارایی های فیزیکی شود و این به معنی داشتن یك استراتژی مؤثر برای مدیریت و کنترل خرابی ها و علل ریشه ای آنهاست و باعث کاهش هزینه ها وافزایش بهره وری می شود.