پاورپوینت درس دهم هدیه های آسمان پایۀ پنجم دبستان در ساحل دجله

دانلود پاورپوینت پایه پنجم دبستان با موضوع درس دهم هدیه های آسمان ، در قالب ppt و در 22 اسلاید، قابل ویرایش. مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیاء گرامی جهت آموزش و یادگیری. بخشی از پاورپوینت : دو روز است که به سامرا آمده ایم؛ در این دو روز، چند نوپاورپوینت درس دهم هدیه های آسمان پایۀ پنجم دبستان در ساحل دجله|39024414|downlaod|پاورپوینت درس دهم هدیه های آسمان پنجم دبستان , دانلود پاورپوینت پنجم ابتدایی با موضوع درس دهم هدیه های آسمان , پاورپوینت کلاس پنجم در مورد درس دهم هدیه های آسمان , پاورپوینت کلاس پنجم ابتدایی , پاورپوینت پایه پنجم دبستان درس دهم هدیه های آسمان , دانل,,,
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس دهم هدیه های آسمان پایۀ پنجم دبستان در ساحل دجله آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت پایه پنجم دبستان با موضوع درس دهم هدیه های آسمان ،
در قالب ppt و در 22 اسلاید، قابل ویرایش.
مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیاء گرامی جهت آموزش و یادگیری.


بخشی از پاورپوینت :
دو روز است که به سامرا آمده ایم؛
در این دو روز، چند نوبت مرقد شریف امام هادی و امام حسن عسکری علیهما السّلام را زیارت کرده، و در صحن با صفایشان نماز خوانده ایم و حالا کنار رود پر خروش دجله آمده ایم تا در ساحلش قدم بزنیم.
پدرم با دقّت به دو طرف دجله نگاه میكند و به افقهای دور چشم می دوزد و بعد سرش را تکان می دهد:نه! هیچ نشانی از آن شکوه شاهانه نمیبینم!
من که از کنجکاوی پدرم تعجّب کرده ام، می پرسم: منظور شما چیست؟ به دنبال چه میگردید؟
- قصرهای حاکمان عبّاسی! هر چه جست وجو میكنم، نشانی از آن ها نمی بینم.
پدرم به كتابی كه در دست دارد، اشاره می كند و ادامه می دهد:
در این کتاب خوانده ام که سامرا پنجاه و پنج سال پایتخت حاکمان عبّاسی بوده است. حاکمان و فرزندانشان و درباریان آن ها قصرهای زیادی در کنار دجله داشته اند؛ قصرهایی به هم پیوسته و تو در تو در دو سوی ساحل دجله! كاخ هایی آراسته و پر از نقش و نگار با وسایل گران قیمت و
سفره های رنگارنگ... .
امّا الان هیچ نشانی از آن ها نیست! ...