تحقیق تأسيس سلسلة قاجاريه

دانلود تحقیق با موضوع تأسيس سلسلة قاجاريه، در قالب Word و در 23 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق :ايل قاجار طايفه‌اي از تركان بودند كه در روزگار حكومت مغول بتحقیق تأسيس سلسلة قاجاريه|39020402|downlaod|تأسيس سلسلة قاجاريه,, دانلود تحقیق تأسيس سلسلة قاجاريه,, پاورپوینت تأسيس سلسلة قاجاريه,, تحقیق در مورد تأسيس سلسلة قاجاريه,, تحقیق درباره تأسيس سلسلة قاجاريه,, تحقیق راجع به تأسيس سلسلة قاجاريه,, تحقیق آماده تأسيس سلسلة قاجاريه,, پاورپوین,,,
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق تأسيس سلسلة قاجاريه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع تأسيس سلسلة قاجاريه،
در قالب Word و در 23 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :ايل قاجار طايفه‌اي از تركان بودند كه در روزگار حكومت مغول بر ايران به اين كشور كوچ كردند و سپس در نواحي ارمنستان سكني گزيدند.
به هنگام تشكيل سلسله صفوي توسط شاه اسماعيل اين طايفه نيز در شمار ايالاتي بودند كه به ياري وي پرداختند و بعدها در جرگة قزلباش‌ها درآمدند.
حكومت قاجارها در ايران از سال 1210 ه.ق يعني زمان تاجگذاري آقامحمدخان در تهران آغاز گشت و از طايفه هفت تن به حكومت رسيدند كه نخستين فرد آنان محمدخان و آخرين آنان احمدشاه است.
سلطنت آقا محمدخان
در آخرين ساعت‌هاي عمر كريم‌خان آقا محمدخان كه پس از كشته‌شدن پدرش در شيراز تحت نظر كريم‌خان زند به سر مي‌برد از شيراز خارج شد و همراه عده‌اي از قاجارها به تهران عزيمت كرد.
او كه عازم استرآباد محل ايل قاجار بود به زودي مطلع شد كه عده‌اي از برادران او در مقابل رياستش بر ايل اشاقه‌باش و تلاش وي براي قبضه قدرت در ايران مقاومت مي‌كنند و حاضر به اطاعت از او نيستند....