گزارش کارورزی کامل برای معماری و عمران

گزارش کامل کارورزی در شرکت معماری در کرج شامل 43 صفحه همرا با عکس و گزارشات روزانه کادربدی شده و شماره گذاری شده. جلسه 21 : جلسه بيستم را مي توان به عبارتي جلسه آخر كارآموزي تلقي كرد . به اين دليل كه امروز سقف كار 240 ساعت پر مي شد و به پايان مي رسيدگزارش کارورزی کامل برای معماری و عمران|1952781|downlaod|کارورزی معماری , کارورزی عمران , گزارش کامل کارورزی , کار آموزی , کار در کارگاه
مشخصات فایل مورد نظر در مورد گزارش کارورزی کامل برای معماری و عمران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

گزارش کامل کارورزی در شرکت معماری در کرج

شامل 43 صفحه همرا با عکس و گزارشات روزانه کادربدی شده و شماره گذاری شده.

جلسه 21 :

جلسه بيستم را مي توان به عبارتي جلسه آخر كارآموزي تلقي كرد . به اين دليل كه امروز سقف كار 240 ساعت پر مي شد و به پايان مي رسيد .

امروز قرار بود بعد از تميزكاري و كمي آب پاشي به سطوح بتوني تير و ستون در طبقه دوم شروع به تيرچه ريزي و كارهاي مربوط به سقف شويم . به همين دليل بعد از تهيه تيرچه هايي كه اجزاء و طرز تهيه آن را در جلسه 15 شرح دادم .

شروع به كار كرديم . ابتدا در هر تكيه گاه تيرچه اول را مي گذاريم (قابل ذكر است براي اطمينان از تحمل نيروهاي وارده بر سقف در بر تكيه گاه دو عدد تيرچه در كنار هم مي‌گذاريم). سپس به اندازه يك بلوك فاصله مي گذاريم و بعد يك تيرچه ديگر مي‌گذاريم و دو باره به اندازه يك بلوك (در حدود ) فاصله را رعايت مي كنيم .

بعد از تيرچه ريزي و رعايت فواصل بين تيرچه ها نوبت به قرار دادن بلوكهاي پلاستوفوم مي رسد كه به عنوان قالب در بين تيرچه ها قرار مي دهيم . البته در طبقه پائين از بلوكهاي سفالي استفاده كرديم .

البته استفاده از بلوكهاي پلاستوفوم داراي معايب و محاسني مي باشد كه به عبارت زير مي باشد :

معايب : 1-مقاوم نبودن اين بلوكها در برابر حرارت 2-عدم چسبندگي با ملات براي سفت كاري و نازك كاري كه البته اين نقيصه با سقف كاذب پوشيده مي شود .

محاسن : 1-باعث سبكي كل سازه مي شود 2-به علت آساني برش اين بلوكها قالبي يكدست بدست مي آيد . 3-آساني در حمل و نقل اين بلوكها

بعد از ريختن بلوكها در فواصل معين شده و قالببندي اطراف شاه تيرها نوبت به بتون‌ريزي مي رسد . كه طبق معمول بوسيله ميكسر بتون تهيه شده به پاي كار مي‌آيد و بوسيله پمپ بتون كه ماشيني چرثقيل گونه مي باشد . بتون به ارتفاع و تراز معين پمپ مي شود . بايد توجه داشت كه تخليه بتون از فاصله پائين انجام شود كه باعث بر هم خوردن دانه بندي بتون نشود كه خود در كيفيت بتون تأثير دارد .

پس از بتون ريزي نوبت به عمل ويبره مي رسد كه توسط دستگاه ويبراتور انجام مي‌شود كه باعث همگن شدن و تخليه هواي اضافي در بتون مي شود كه حدود آن قبلاً ذكر شده است .

و در نهايت نوبت به ماله كشي مي رسد كه براي بدست آوردن سطح صاف و يكدست انجام مي شود .

مراقبت و نگهداري از بتون ريزي از مراحل كار مي باشد .