تحقیق درباره بررسي شرايط هم اقليمي گندم و جو شهرستان بجنورد

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 29 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه عمده ترين عوامل تحقیق درباره بررسي شرايط هم اقليمي گندم و جو شهرستان بجنورد|1792976|downlaod|شهرستان بجنورد,بررسی شرایط هم اقلیمی گندم و جو,تحقیق درباره بررسی شرایط هم اقلیمی گندم و جو شهرستان بجنورد
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره بررسي شرايط هم اقليمي گندم و جو شهرستان بجنورد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 29 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

عمده ترين عوامل و متغيرهايي كه براي تعيين رشد گندم و جو به كار برده مي شود ، شامل نزولات جوي و توزيع آن ،متوسط درجه حرارت ، نور خورشيد و نوع خاك هستند. مقدار بارشي كه مي تواند در كشت و رشد غلات ديم به كار آيد حدود 500 تا 250 ميليمتر است ، لذا ميزان بارش ساليانه بجنورد بيش از 250 ميليمتر است كه قدرت تامين رطوبت خاك براي تغذيه و رشد محصول را دارد . از طرف ديگر درجه حرارت مطلوب ، كه تهويه مناسب را به وجود مي آورد ، بين 22 تا 20 درجه سلسيوس است ، زيرا دماي بالاتر از 22 درجه ، باعث نامنظمي جوانه زدن محصول و دماي كمتر از 4 درجه، سبب توقف جوانه زدن مي شود .

پس در شهرستان بجنورد درجه حرارت مطلوب براي رشد و جوانه زدن فراهم شده است. همچنين غلات از گياهان نورپسند به شمار مي روند وبراي رسيدن به نور اشباع به 6000 تا 5000 فوت شمع نياز دارند . البته نور اشباع از طريق پرتوهاي خورشيد در دوره رشد محصولات گندم و جوي ديم بجنورد به وجود مي آيند . پس مي توان گفت : بجنورد از نظر شرايط اقليمي محل و مكان مناسبي براي كشت محصولات ديم ، بالاخص گندم و جو است .